Vážení členové SZKT, vážení příznivci, velmi nás to mrzí, ale souvislosti s vývojem pandemie covid-19 jsme byli nuceni přijmout neradostné rozhodnutí týkající se letošní konference Dny zahradní a krajinářské tvorby v Luhačovicích. Na základě vývoje epidemiologické situace a nemožnosti predikovat s ní související zaváděná plošná opatření, jsme dospěli k jedinému možnému řešení, a to letošní ročník konference zrušit. Toto rozhodnutí se nám nedělalo lehce, protože se jedná o naši nejvýznamnější akci, vyvrcholení roku, v letošním roce korunované 25. výročím konference a výročím 30 let od založení SZKT. Považujeme ho ale za nejvíce odpovědné směrem ke všem členům SZKT, protože pořádání konference se za takovýchto podmínek stává velmi rizikovým finančním podnikem.
Stejně tak ho považujeme za odpovědné směrem k účastníkům, přednášejícím i partnerům konference. Do hry vstupuje příliš mnoho proměnných, které nelze předem eliminovat či proti nim učinit nějaká opatření. Hrozí vyhlášení restriktivních opatření na poslední chvíli, karanténa větší části účastníků či dokonce přednášejících. I když jsme do poslední chvíle bojovali za to, konferenci i s určitými omezeními uspořádat, včerejší jednání vlády a schválení vyhlášení nouzového stavu s navazujícími opatřeními bylo poslední kapkou, která rozhodla naše vnitřní dilema.
Program konference je téměř hotov a s radostí vám ho představíme v příštím roce. Termín konání příští konference byl stanoven na 24. – 26. 11. 2021.

Ze stejného důvodu musíme bohužel přistoupit i ke zrušení přesunuté dubnové konference Modrozelená realita, pořádané ve spolupráci s Prahou 3, která se měla uskutečnit v náhradním termínu 15. 10. 2020. Přihlášeným účastníkům budeme v následujících dnech odesílat podrobné informace ke zrušení jejich účasti a vracení zaplacených záloh.

Nepláčeme ale nad rozlitým mlékem a aktivně pracujeme na tom, abychom vám mohli nabídnout menší akce, které vám umožní vzdělávat se s námi i za těchto specifických podmínek. Jedná se vesměs o venkovní akce: exkurze a prohlídky s malým počtem účastníků, na čerstvém vzduchu, kde je riziko nákazy minimální. Navštívit můžete např. Procházka parkem s aroboristou fytopatologem (13. 10. 2020), Brněnské historické parky a zahrady (15. 10. 2020) a další. Kompletní nabídku naleznete na našem webu v Kalendáři akcí.

Pevným bodem v neustále se měnících podmínkách a nařízeních zůstává náš časopis Zahrada-Park-Krajina. Právě pracujeme na přípravě čtvrtého čísla, na jehož vydání se můžete těšit na konci listopadu.

Připravujeme také zajímavé webináře, které vám umožní vzdělávat se s námi i ve vašem domácím prostředí, bez nutnosti cestovat. Sledujte naše stránky, či naše e-mailové zprávy, ve kterých vás budeme o připravených novinkách pravidelně informovat.

Moc se omlouváme za zklamání, které jsme vám touto zprávou způsobili a věříme, že nám i v této těžké době zachováte přízeň.

Ing. Ondřej Feit
Ředitel

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *