Téměř dvacet let expedic věnovaných zejména dubům v různých částech světa vedlo k jaksi mimovolnému vzniku velké fotografické databáze různých druhů jehličin. Ta, zejména v Evropě a Severní Americe (kromě Mexika) zahrnuje až 80 % všech jehličnatých druhů těchto kontinentů. V Asii je výčet pozorovaných druhů menší zahrnuje ovšem druhy vyloženě raritní (Cathaya argirophylla, Pinus squamata) nebo alespoň méně známé. Speciální částí jsou pak jehličnany jižní polokoule, jmenovitě Nového Zélandu, jejich výčet je po dohromady téměř ročním pobytu úplný.
Všechny rostliny byly pozorovány v přírodě v přirozeném prostředí (kde také vznikla většina fotografií), nikoli v arboretech a botanických zahradách. Přednáška tak přináší nejenom výčet a popis jednotlivých druhů ale také vhled do jejich ekologických vlastností, charakteru růstu a stanovišť, na kterých se vyskytují. V neposlední řadě se jedná též o cestopis tedy i představení jednotlivých zemí či geografických regionů kde se jednotlivé druhy vyskytují. Celkem tak bude během seminářů představeno více než 200 různých druhů jehličnatých dřevin.
Od minulého cyklu byly přednášky doplněny o zhruba 20 taxonů Evropy a Severní Ameriky. Zároveň jsou pro větší přehlednost nově rozčleněny do čtyř dílů.
Doporučujeme navštívit všechny čtyři části cyklu, ale není to podmínka 🙂
Jednotlivé díly proběhnou v termínech:
Evropa – 12. dubna 2023
Severní Amerika – 17. května 2023
Asie – 14. června 2023
Nový Zéland – 15. listopadu 2023
Cena za jednotlivé části včetně DPH
člen:1550 Kč; člen SZKT mimořádný, student: 775 Kč
nečlen: 2400 Kč; nečlen-student: 1200 Kč.
Cena za celý cyklus včetně DPH
člen: 5 800 Kč; člen SZKT mimořádný, student: 2 700 Kč
nečlen: 9 200 Kč; nečlen-student: 4 400 Kč.