Akce

Konference Strom pro život – život pro strom 2022

Letošní konference bude jiná než ty předchozí. Souběžně s programem v hlavním přednáškovém sálu poběží po celé dva dny prezentace určené především stromolezcům a arboristům. Čtvrteční odpoledne navíc otevře i třetí místnost, která bude věnována GIS, bez kterých nelze efektivně veřejnou zeleň spravovat…

Zájezd na veletrh GaLaBau 2022

GaLaBau je mezinárodní veletrh zahradní a krajinářské tvorby, městského mobiliáře a dětských a sportovních hřišť, který se koná pravidelně každý sudý rok v září, v bavorském Norimberku. V partnerské spolupráci s NürnbergMesse, GmBh a společností PROveletrhy s.r.o.

Provozně nebezpečné dřevokazné houby – 9/2022

Biologie dřevních hub vyskytujících se ve městském prostředí, jejich identifikace a návrh opatření pro zabezpečení provozní bezpečnosti dřevin. Na příkladech bude vysvětlena výživa, pronikání infekce a ekologie dřevních hub; jednotlivě budou probírány nejdůležitější druhy dřevních hub s významným vlivem na provozní bezpečnost a zdravotní stav stromů ve městském prostředí.

Duby Evropy a Malé Asie – 12/2022

Přednáška seznamuje výhradně s přírodními lokacemi všech druhů evropských dubů. Všechny fotografie a pozorování byly pořízeny v rámci botanických expedic na různých přírodních stanovištích jednotlivých druhů. Zabývá se morfologií, růstem a případným použitím jednotlivých druhů a ve stejné míře i krajinou a celkovým popisem lokací jednotlivých druhů. Stručně rekapituluje srovnávací introdukci těchto druhů na našem území. 

Odebírejte newsletter a nezmeškejte žádnou novinku