Aktuální číslo

Zahrada Park Krajina: Na památku 3/2023

Ležím na pláži, oči zavřené, a poslouchám šumění vln. „Mami, můžu si to vzít na památku?“ Hrst plná úlomků mušlí, drobných kamínků a ohlazených sklíček. Přikývnu, zavřu oči a dál poslouchám moře. Proč si vlastně nechávat věci na památku? Možná, že až budu kolem sklenice s mušlemi a sklíčky v dětském pokoji utírat prach, vzpomenu si na léto, slunce a chuť slaného větru. Stejně tak, jako když při pohledu na obraz, který kdysi visel u babičky v ložnici, znovu cítím vůni jejích květovaných peřin. Věci, které si na památku schováváme, mají svého ducha. Podobně, jako mají ducha i místa. Genius loci. Lze schovat místo na památku? Místa a objekty, které za to „schování na památku“ stojí, jsou v naší vlasti poměrně často chráněny zákonem a pracovníky Národního památkového ústavu, o nichž koluje snad téměř tolik mýtů a pověr jako o samotných památkách.

3 cesty jak získat časopis

1

Časopis ZPK je součástí výhod všech kategorií členství v SZKT. Staňte se členem a časopis obdržíte automaticky.

2

Objednejte si časopis ZPK na celý kalendářní rok a obdržíte čtyři čísla za cenu 724,- Kč (včetně 10% DPH). Předplatné je možné zakoupit i v průběhu roku, již vydaná čísla vám odešleme obratem po úhradě.

3

Časopis lze zakoupit v knihkupectví Academia (Václavské náměstí, Praha) nebo si objednejte z naší nabídky.

Zahrada Park Krajina je odborný časopis zabývající se tématy krajinářské architektury, správy zeleně a péče o ni. Přináší informace o aktuálním dění v oboru i ohlédnutí do historie. Představuje inspirativní osobnosti, pozoruhodná díla a poutavé krajiny u nás i ze světa.

Redakční rada je složena z členů SZKT, vytváří obsah a garantuje kvalitu časopisu. Jmenována je ředitelem SZKT na dobu 3 let, ze svého středu si volí předsedu a místopředsedu.

Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, z.s. Plzeňská 247/59, Praha 5 T: 257 323 953