Zavlažovací vaky: spása nebo zkáza? – webinář – 5/2023

Závlaha nově vysazených stromů správně

Webinář   18. 5. 2023   Ing. Martin Tušer

Objednat Zavlažovací vaky: spása nebo zkáza? – webinář – 5/2023

Vaše cena
S členstvím v SZKT ušetříte

Přednášející

Martinovým posláním je propojovat vědce, tvůrce politiky a místní realizátory, aby se nejnovější vědecké poznatky z oblasti urbánního lesnictví a boje proti klimatické změně dostaly do každodenní praxe. Zabývá se bojem proti změně klimatu, adaptací městské krajiny na změnu klimatu, optimalizací ekosystémových služeb stromů, prosazováním ochrany velkých městských stromů a v neposlední řadě od roku 2016 zkoumá optimalizaci závlahy stromů jak nově vysazených, tak dospělých.

Závlaha stromů je věda. A tak je k tomu nutné přistupovat.

V roce 2016 přivezla firma LEDASCO první zavlažovací vaky pro nově vysazené stromy a po ročním testování na vlastních stromech je uvedla na český, slovenský a polský trh. Po zhruba 30 letech jejich používání ve světě. Po váhavém přijetí nastal jejich boom a jejich použití se stalo normou. Je to dobře nebo špatně? Jak je správně používat tak, aby bylo zajištěno správné ujmutí nových výsadeb a jejich dlouhodobá perspektiva do budoucna? Na jaké stromy tyto vaky nepatří? A jak na závlahu vzrostlých stromů?

Kolem zavlažovacích vaků koluje spousta mýtů. Pojďme se spolu podívat na to, kdy vaky použít, jak je správně používat, kdy zalévat, kde zalévat a jak je to s těmi mýty. Podíváme se na výhody a nevýhody jednotlivých materiálů a modelů. Jak je to s jejich deklarovaným objemem? Jaká je teplota vody a kmene při použití vaků? Jsou stromy opravdu ohroženy použitím vaků? Jak to vychází ekonomicky a ekologicky? A jaká jsou rizika?

Dotkneme se také nyní nově příchozích rezervoárů na zálivku nově vysazených stromů, které mají své výhody a nevýhody.

Na důležitosti nabývá a v budoucnu bude kritická závlaha vzrostlých stromů. Proč, jak a čím, se budeme věnovat v další části webináře.

Po absolvování webináře byste měli být připraveni rozhodnout, zda zavlažovací vaky použít. Měli byste si být jistí, jak si vak vybrat, jak jej použít a co od toho očekávat.

Pokud máte dotazy nebo návrhy, co do webináře zařadit, neváhejte je napsat dopředu na martin@treeib.com.

Program

 • 8:15

  Prezence účastníků

 • 8:30 - 12:30

  Prezantace s krátkou přestávkou na občerstvení

  Ing. Martin Tušer

Organizační informace

Webinář bude uskutečněn přes aplikaci ZOOM. Přihlášeným účastníkům bude zaslán přístup cca 5 dní před konáním s popisem a možností vyzkoušení spojení.

Pro všechny platící účastníky a zejména pro ty, kterým nevyhovuje čas vysílání webináře, bude k dispozici videozáznam. Po uskutečnění webináře bude účastníkům zaslán odkaz k jeho zhlédnutí na chráněném uložišti.

Termín přihlášení: 15. května 2023.

Obchodní podmínky: Odkaz na obchodní a storno podmínky.

Úhrada: Vložné uhradíte formou, kterou si zvolíte při vyplnění přihlášky:

 • bankovním převodem na základě vystavené faktury,
 • on-line kartou,
150 150 Zavlažovací vaky: spása nebo zkáza? – webinář – 5/2023 2023-05-18

Objednat

Člen SZKT

800 Kč

Člen SZKT - mimoř./student

400 Kč

Nečlen SZKT

1350 Kč

Nečlen SZKT - student

700 Kč
Pro koho je akce určena
 • Správce zeleně
 • Arboristy
 • Zaměstnance odborných firem
 • Pedagogy odborných škol...
Místo konání

ON-LINE, Aplikace ZOOM