Obnova krajinářského parku v Kladrubech (Mošnice) a zámeckého parku Slatiňany – 8/2020

26. 8. 2020, Exkurze

doc. Ing. Přemysl Krejčiřík, Ph.D.

Pozor, už zbývá jen 1 místo!

Vyplnit přihláškuCena od Kč

Objednat Obnova krajinářského parku v Kladrubech (Mošnice) a zámeckého parku Slatiňany – 8/2020

Vaše cena1000
S členstvím v SZKT ušetříte

Popis akce - charakteristika

Během návštěvy v Kladrubech nad Labem nás v úvodu průvodce provede historií původní renesanční koňské obory a budeme pokračovat až do současnosti k obnově krajinářského parku v Mošnici, který je součástí areálu hřebčína. Věnovat se budeme zejména postupnému uvolnění senescentních dubů z porostu, které v areálu proběhlo postupně v průběhu 13-ti let. Seznámíme se s technologií založení trávníku na uvolněných plochách a s postupem ošetření staletých stromů po uvolnění ze zápoje.

Ve Slatiňanech budeme moci vidět obnovu zámeckého parku. Bude popsána historická interpretace. Prohlédneme si vědeckou rekonstrukci mobiliáře a drobné architektury, obnovu rybníčku a vodních prvků, podrostové záhony a jiné.

Přednášející: doc. Ing. Přemysl Krejčiřík, Ph.D.

Autorizovaný krajinářský architekt, vyučující na zahradnické fakultě MENDELU, vede ateliér zaměřený na obnovu památek zahradního umění, autor řady odborných publikací.

Pro koho je akce určena

 • krajinářské architekty
 • správce zeleně
 • širší odbornou veřejnost

Program

 • 8:45

  Sraz u stanice metra Černý most

  Parkoviště "K+R", ulice Chlumecká (za lávkou pro pěší) směr Horní Počernice

 • 9:00

  Odjezd

 • 10:15

  Kladruby nad Labem - krajinářský park Mošnice

 • 12:00

  Oběd (Kladruby nad Labem)

 • 13:00

  Odjezd do Slatiňan

 • 14:15

  Zámecký park Slatiňany

 • 16:45

  Odjezd do Prahy

 • 18:15

  Příjezd do Prahy - stanice metra Černý most

Místo konání: Kladruby nad Labem, Slatiňany

Organizační informace

Přihlášení: Přihlaste se nejlépe do 17.8.2020. Vyplňte, prosím, závaznou přihlášku on-line. Pokud je to z nějakého důvodu nutné lze také zaslat Vámi napsanou objednávku s potřebnými údaji (viz on-line přihláška) klasickou poštou na adresu kanceláře nebo oscanovanou e.mailem. Pro všechny způsoby přihlášení platí stejné obchodní a storno podmínky.

V ceně exkurze: výklad odborného průvodce, doprava autobusem, oběd, průvodcovská sluchátka, vstupné. Ceny jsou včetně 21% DPH.

Úhrada: Poplatek uhraďte na základě předfaktury, která Vám bude zaslána automaticky po přihlášení a vyplnění fakturačních údajů. Jako variabilní symbol uveďte číslo předfaktury.

Bližší informace obdržíte po přihlášení asi týden před akcí. (V opačném případě se, prosím, neváhejte dotázat na kancelar@szkt.cz nebo tel. 257 323 953.)

Ceny účasti na akci

člen SZKT

platí i pro členy slovenské SZKT

2250 Kč

nečlen

nečlen

2750 Kč

Podobné akce

Strom jako biotop v arboristické praxi – 2/2022

Ochrana nejen zvláště chráněných druhů živočichů při arboristických zásazích, plánovaná a preventivní ochrana, speciální zásahy a záchrana náhodně objevených živočichů během kácení.
Přednáška obsahuje seznámení s evropskou legislativou, popis habitatů a jejich obyvatel, ale i specifika ochrany a specializované zásahy ve stromolezectví.

1
150 150 Obnova krajinářského parku v Kladrubech (Mošnice) a zámeckého parku Slatiňany – 8/2020 2020-08-27