EXKURZE ZAHRADA P. OUDOLFA V HUMMELO, HOLANDSKO – říjen 2018

17. - 18. 10. 2018 , Exkurze

Ing.Tereza Vlasáková a Ing. Jana Pyšková (Sekce ČAKA SZKT)

Přednášející: Ing.Tereza Vlasáková a Ing. Jana Pyšková (Sekce ČAKA SZKT)

Program

Piet Oudolf patří mezi nejinovativnější zahradní architekty poslední doby. Jeho největší inspirací je příroda, kterou se však nesnaží napodobovat, ale její obraz vyjadřuje kreativními hravými výsadbami. Během své více než 30leté praxe pracoval na soukromých zahradách a veřejných prostorech po celém světě. Mezi nejznámější patří projekt High Line v New Yorku, Lurie Garden v Chicagu, Scampston Hall či Trentham Estate ve Velké Británii, Dream Park v Enköpingu ve Švédsku nebo nejnovější dílo v Nizozemsku, park Vlinderhof.
Testovacím polem pro jeho experimenty byla vždy jeho soukromá zahrada v Hummelu, kterou nesčetněkrát předělal. Od počátku kariéry zde také se svou ženou Anjou provozovali trvalkovou školku, kde pěstovali nové taxony, které v té době nebyly na trhu dostupné. Oudolf zde dokonce vyšlechtil několik úspěšných kultivarů jako je Stachys officinalis ‘Hummelo’ či Perovskia atriplicifolia ‘Little Spire’ a další. Školka byla zavřena v roce 2010 a poskytla prostor pro nový experiment – setou louku s příměsí robustních trvalek vysázených z kontejnerů. Na konci letošní sezóny Oudolf zavírá svou zahradu pro veřejnost celou, jednou pro vždy. Letošní podzim je poslední šance zahradu vidět.
Zahrada Pieta Oudolfa SE KONCEM ŘÍJNA UZAVŘE. NAPOŘÁD. Bude v ní klid a soukromí pro Pieta a jeho nejbližší. Proto jsme se rozhodli Vám umožnit se do této zahrady podívat prostřednictvím zájezdu s naší společností.
PROGRAM:

Odjezd autobusem první den brzy ráno z Prahy, po cestě s jednou malou návštěvou v Gräflicher Park (jedna z veřejných realizací P. Oudolfa v Německu). Nocleh v Německu poblíž hranic ve dvoulůžkových pokojích se snídaní. Ráno odjezd do Hummelo. Prohlídka zahrady na 2-3 hodiny, po ní návrat v noci do Prahy (kolem půlnoci).

Organizační informace

Přihlášení: Přihlaste se co nejdříve – počet míst je omezen! Vyplňte, prosím, závaznou přihlášku on-line viz výše. Pokud je to z nějakého důvodu nutné lze také zaslat Vámi napsanou objednávku s potřebnými údaji (viz on-line přihláška) oscanovanou emailem. Vzhledem k blízkému termínu zájezdu není možné bezplatné storno. Pro tuto akci je storno ve výši 100% ceny, nebo za sebe musíte najít náhradníka.

Úhrada: Poplatek uhraďte na základě předfaktury/faktury, kterou Vám vystavíme na základě závazné přihlášky. Jako variabilní symbol uveďte číslo faktury.

Bližší informace obdržíte po přihlášení asi týden před akcí. (V opačném případě se, prosím, neváhejte dotázat na  kancelar@szkt.cz nebo 257 323 953)

Ceny účasti na akci

člen SZKT

platí i pro členy slovenské SZKT

4850 Kč

nečlen

nečlen

5900 Kč

Podobné akce

Strom jako biotop v arboristické praxi – 2/2022

Ochrana nejen zvláště chráněných druhů živočichů při arboristických zásazích, plánovaná a preventivní ochrana, speciální zásahy a záchrana náhodně objevených živočichů během kácení.
Přednáška obsahuje seznámení s evropskou legislativou, popis habitatů a jejich obyvatel, ale i specifika ochrany a specializované zásahy ve stromolezectví.

1
150 150 EXKURZE ZAHRADA P. OUDOLFA V HUMMELO, HOLANDSKO – říjen 2018 2020-01-17