Krajina a krajinářská architektura v Čechách – 9/2019

18.-20.9.2019, Exkurze

Ing. Tomáš Sklenář a Ing. Jana Pyšková - garanti programu

Vyplnit přihláškuCena od Kč

Objednat Krajina a krajinářská architektura v Čechách – 9/2019

Vaše cena1000
S členstvím v SZKT ušetříte

Popis akce - charakteristika

Třídenní exkurze po dílech krajinářské architektury v Čechách 2019

Připravili jsme rozmanitý koktejl realizací krajinářské architektury z nedávné doby – zahradu MŠ v Lysé nad Labem, City Park v Benátkách nad Jizerou, Staroměstské náměstí v Mladé Boleslavi, zámecký park v Jičíně, Kuks, soukromou krajinnou zahradu v Rábech, parky v Pardubicích, klášterní zahradu v Chrudimi a celý den v Litomyšli. V Litomyšli si kromě prohlídky zámeckého parku, klášterních zahrad a úprav kolem říčky Loučná bude povídat i o Architektonickém manuálu, který je v českém prostředí poměrně unikátní. Večer pro nás ve školkách Litomyšl připraví táborák a představí nám svoji vizi dalšího rozvoje. Také navštívíme Přírodní rezervaci Milovice, kde se seznámíme s údržbou krajiny pomocí velkých kopytníků, ale i s netradiční podporou návratu ohrožených druhů rostlin a hmyzu pomocí vojenské techniky. Jednotlivými zastávkami na naší cestě nás provedou architekti, zástupci úřadů i realizátoři, kteří se s námi podělí o zkušenosti z projektu. Provázet bude například Aleš Steiner, Tomáš Jiránek, Terra Florida, Ateliér Sendler, AP atelier, Přemysl Krejčiřík, Jan Šépka …

Přednášející: Ing. Tomáš Sklenář a Ing. Jana Pyšková - garanti programu

Pro koho je akce určena

Program

  • MŠ Čtyřlístek - Lysá nad Labem Rezervace Milovice oběd - Benátky nad Jizerou City Park - Benátky nad Jizerou Staroměstské náměstí - Mladá Boleslav Zámecká zahrada - Jičín Pod Koštofránkem - dětské hřiště Jičín ubytování v Jičíně

  • Kuks oběd v Pardubicích Park na Špici - Pardubice Tyršovy sady - Pardubice Noskovi - Chrudim Klášterní zahrady - Chrudim ubytování v Litomyšli

  • Park Vodní valy - Litomyšl Úprava řeky Loučné - Litomyšl Toulcovo náměstí - Litomyšl Zámecký park - Litomyšl Klášterní zahrady - Litomyšl oběd v Litomyšli návrat do Prahy v 17:00 (dle aktuální dopravní situace se čas návratu může změnit ...)

Místo konání: Odjezd a příjezd: Hlavní nádraží, Praha 1

Organizační informace

V ceně zájezdu je zahrnuto: náklady na autobusovou dopravu, odborní průvodci na každé realizaci z řad architektů, realizátorů, správců …, ubytování ve 2-lůžkových pokojích na 2 noci v hotelu se snídaní, zapůjčení tlumočnických sluchátek.

Obědy si hradí účastníci individuálně, ale budou zamluvena místa v restauraci pro hladký průběh programu dne.

Kapacita zájezdu je omezena na 27 míst!

Přihlášení: Přihlaste se co nejdříve – počet míst je omezen! Vyplňte, prosím, závaznou přihlášku on-line viz výše. Pokud je to z nějakého důvodu nutné, lze také zaslat Vámi napsanou objednávku s potřebnými údaji (viz on-line přihláška) oscanovanou emailem.

Úhrada: Poplatek uhraďte na základě předfaktury/faktury, kterou Vám vystavíme na základě závazné přihlášky. Jako variabilní symbol uveďte číslo faktury.

Bližší informace obdržíte po přihlášení asi týden před akcí. (V opačném případě se, prosím, neváhejte dotázat na  kancelar@szkt.cz nebo 257 323 953)

Ceny účasti na akci

člen SZKT

platí i pro členy slovenské SZKT

6200 Kč

nečlen

nečlen

6900 Kč

Podobné akce

Strom jako biotop v arboristické praxi – 2/2022

Ochrana nejen zvláště chráněných druhů živočichů při arboristických zásazích, plánovaná a preventivní ochrana, speciální zásahy a záchrana náhodně objevených živočichů během kácení.
Přednáška obsahuje seznámení s evropskou legislativou, popis habitatů a jejich obyvatel, ale i specifika ochrany a specializované zásahy ve stromolezectví.

1
150 150 Krajina a krajinářská architektura v Čechách – 9/2019 2020-01-22