Aktuální číslo

Zahrada Park Krajina: Zeleň na konstrukcích 1/2023

Tematickou část jsme tentokrát věnovali zeleni na konstrukcích. V historicky prvním vydání tohoto časopisu v roce 1991 napsal Jan Ondřej: „Zodpovědně prohlašuji, že éra rozvoje střešního ozeleňování u nás čeká na startovní čáře a je pouze otázkou solventnosti zákazníků nebo investorů, kdy se rozběhne. (…)“ Jak vizionářský názor! Především vegetační střechy vzbuzují v posledních několika letech obrovský zájem, jak mezi širokou veřejností, tak i u zástupců měst a obcí. Nejen o tom je rozhovor s Pavlem Dostalem. Další články představují širokou škálu přístupů, jak pracovat s vegetací a posunout stavbu o něco dál, než je zažitý standart. V tomto čísle vám přinášíme různé pohledy na využití zeleně na konstrukcích, která zvyšuje hodnotu bydlení a přispívá k stabilizaci teplotních výkyvů a vodní bilanci. Nechte se inspirovat, ať jsou naše města zase o krůček stabilnější a odolnější vůči klimatickým změnám.

3 cesty jak získat časopis

1

Časopis ZPK je součástí výhod všech kategorií členství v SZKT. Staňte se členem a časopis obdržíte automaticky.

Stát se členem
2

Objednejte si časopis ZPK na celý kalendářní rok a obdržíte čtyři čísla za cenu 724,- Kč (včetně 10% DPH).

Koupit předplatné
3

Časopis lze zakoupit v knihkupectví Academia (Václavské náměstí, Praha) nebo si objednejte z naší nabídky.

Koupit jedno číslo

Zahrada Park Krajina je odborný časopis zabývající se tématy krajinářské architektury, správy zeleně a péče o ni. Přináší informace o aktuálním dění v oboru i ohlédnutí do historie. Představuje inspirativní osobnosti, pozoruhodná díla a poutavé krajiny u nás i ze světa.

O časopisu

Redakční rada je složena z členů SZKT, vytváří obsah a garantuje kvalitu časopisu. Jmenována je ředitelem SZKT na dobu 3 let, ze svého středu si volí předsedu a místopředsedu.

Kontakt

Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, z.s. Plzeňská 247/59, Praha 5 T: 257 323 953

Inzerce