Certifikace ETW zajišťuje, že daný stromolezec má za sebou zkoušky, které prověřily, že je odborný pracovník má praxi a kvalitní vzdělání, že se v oboru dále průběžně vzdělává. To ho opravňuje k odborným zásahům a posudkům dřevin rostoucích mimo les.
Certifikační zkouška probíhá jak prakticky v terénu tak teoreticky v učebně. Zkouška není určena pro začátečníky, ale pro profesionály, kteří již v oboru pracují. Pozorně si přečtěte „Pravidla certifikační zkoušky“, kde je obsažena většina informací o průběhu zkoušky a další dokumenty níže. V případě, že byste zde odpovědi na své otázky nenalezli, neváhejte se na nás obrátit osobně (viz kontakty níže v informacích o aktuální zkoušce).
Pozor, nejedná se o výukový kurz, ale reálné přezkoušení Vašich dovedností a znalostí zkušenými komisaři. V případě, že si potřebujete doplnit vědomosti v některé oblasti můžete třeba využít některý z našich jednodenních kurzů zaměřený na Vámi vybrané jednotlivé téma. Sledujte kalendář akcí SZKT, který je v průběhu roku aktualizován.
Průběh certifikační zkoušky
- Podklady ke zkoušce záchrana zraněného
- Pravidla certifikační zkoušky
- EAC – zásady bezpečnosti práce
- Specifikace podmínek použití speciálních lanových technik na certifikaci ETW
- Seznam stromů k determinaci
- Seznam doporučeného vybavení
- Seznam doporučené literatury, zákonů a norem k certifikaci ETW
Recertifikace
Certifikát je platný tři roky, poté je nutné ho obnovit:
Obnovování platnosti certifikátu (recertifikace) – žádosti podané v letech 2017, 2018 a 2019
Obnovování platnosti certifikátu (recertifikace) – žádosti podané v roce 2020 a dále
Certifikát ETW a proč ho vyžadovat?
„My jsme odborníci na péči o stromy!“ Tuhle větu slýchají starostové obcí a vůbec majitelé stromů téměř denně. Péče o stromy však vyžaduje více než znalosti jak nabrousit řetěz motorové pily či jak si bezpečně přistavit žebřík k nejbližší větvi.